Reformer Pilates

Özel pilates dersleri, odaklanma, konsantrasyon ve vücut bilincinin artırılmasına yardımcı olan denge ve koordinasyonunuzu geliştirmenize yönelik yapılmaktadır.

Reformer Pilates ülkemizde yaygın olarak yapılan Aletli Pilates‘ in dünyada bilinen ismidir. Reformer Pilates, kas hareketlerini doğru nefes teknikleri ile birbirine bağlayarak, vücudunuzla nasıl bağlantı kuracağınızı öğretir. Kasları güçlendirir aynı zamanda uzamasına yardımcı olur.  Reformer Pilates egzersizlerinde esneklik, direnç sağlamak ve destek kombinasyonu için değişen derecelerde yaylar kullanır. Kişisel tercihler ve hedefler bu süreçte eğitimin devam etme seviyesini belirler.

 

Hayatınızda Reformer Pilates’ e Yer Açın

Mevcut olan en uyarlanabilir ve etkili egzersiz ekipmanlarından biri olan Reformer Pilates, mümkün olandan daha fazla hareket mukavemeti kazanmanıza izin verir. Evet hareketler nispeten yorucudur ancak kondisyon seviyeniz ne olursa olsun, spor yapıp forma girerken keyif aldığınızı hissedeceksiniz.

 

Reformer Pilates, vücutta postural hizalama ve esnekliği arttırırken bedeni ve kasları güçlendirir. Düz bir yatak üzerinde sabit ayak çubuğu, yaylar ve direnç sağlayan kasnaklar ile tam bir kayar platform olan REFORMER denen alete dayanarak çalışırsınız. Hareketler yerçekimine ve yayların direncine karşı, doğru kasları güçlendirmek ve izole etmek üzere programlanır. Kişisel pilates eğitmeniniz size her bir hareketi en iyi formda yapabilmeniz için egzersizlerde değişiklikler yaparak devam eder.

Reformer Pilates, egzersiz yapmaktan çok vücudu kontrol altına almaya odaklanan bir egzersiz biçimidir. En basit harekete bile odaklanarak çalışmanız,  egzersizin amaçladığı kasları doğru çalıştıracağınız anlamına gelir. Reformer Pilatase yeni başlayanlar ilk haftalarda kas ağrıları yaşasa da vücut zamanla hareketlere daha fazla alışacaktır.